O mně

?Narodila jsem se a žila jsem přes 25 let v Praze. Nyní žiji v Hradci Králové se svým mužem a třemi krásnými dětmi. Pracovala jsem pro dvě neziskové organizace zabývající se životem lidí se sluchovým postižením. V současné době pracuji jako lektorka v kurzu češtiny pro dospělé neslyšící pedagogy a vychovatele. Maluji a tvořím pro radost ze samotné činnosti, své mandaly ráda daruji přátelům a známým.

Kromě malování mandal mě baví obnovovat barvami staré věci – nábytek, vymalovat místa v bytě, barvit oblečení, zkrátka dávat starým věcem nový život. Baví mě focení, filmy, knihy a hudba. Mým dětským snem bylo, že budu hrát na bicí jako táta, ale chodila jsem nakonec do lidušky na zpěv. Malování jsem se nikdy speciálně nevěnovala.

horyV jednom období jsem si nejvíc vyčistila hlavu při samostatných výletech na kole, při plavání, běhání na běžkách, nebo při přechodu nějakých hor jen se stanem a kamarády. Hledala jsem také svoje hranice při horolezení – mým „vrcholem“ jsou cesty v chorvatské Paklenici. Nejcennějším horským přechodem pro mě byl přechod bulharské Rily, kdy jsme v deseti dnech zažili 3 roční období najednou – od sněhu k jarním potůčkům až k tropickému vedru. Odtud i některé moje fotky.

Aktuálními radostmi (i starostmi) mého života jsou naše děti a rodina.

20160618_184027Dnes víc maluju, užívám si darů naší zahrady, posezení u ohně nebo pod stromem, baví mě tvořit vyvýšené a vyplétané záhony z proutí vrb, nebo přespávat s rodinou v zahradním teepee.

Jsem vděčná, že mohu prožívat život se svými blízkými v lásce, že mohu malovat, tvořit, dělat svou práci, která mě baví, pracovat mezi mladými neslyšícími lidmi. Jsem vděčná, že jsem dostala důvěru a že má práce je relativně svobodná. Děkuju svému muži, že mi pomáhá plnit mé sny, že se nebojí změn a učí mě víře, že se vždy děje to nejlepší pro nás všechny.

Kontakt: mares.pavlina(zavinac)seznam.cz